Gorsety

Gorset jest to orteza kręgosłupa, stosowana zarówno w celach leczniczych, jak i profilaktycznych. Może być używany do korygowania wad postawy u dzieci, leczenia urazów kręgosłupa u dorosłych oraz w rehabilitacji po operacjach. W przypadku dzieci, ortezę należy dobrać indywidualnie, podobnie jak w przypadku sportowców i osób z bólami kręgosłupa. Warto skonsultować się z lekarzem ortopedą lub rehabilitantem przed wyborem odpowiedniego gorsetu.

Sznurówki

Sznurówki są przeznaczone do wzmocnienia kręgosłupa na różnych odcinkach i zalecane przy różnorodnych schorzeniach kręgosłupa, takich jak dyskopatia wielopoziomowa, osteoporoza, niestabilność kręgosłupa, kręgozmyk lędźwiowy, rwę kulszową oraz po zabiegach operacyjnych. Materiał pasów jest elastyczny i oddychający, co pozwala zachować naturalną ciepłotę ciała.

Pasy

Pas ortopedyczny jest ortezą wykorzystywaną w problemach z kręgosłupem, aby ograniczyć ruchomość, zapewnić stabilizację, wzmocnić kręgosłup i złagodzić ból. Najczęściej stosowane są pasy ortopedyczne na kręgosłup lędźwiowy.